PlateletRichPlasma (PRP) 

PRP olarak bilinen,“PlateletRichPlasma” platelet yönünden zenginleştirprpilmiş plazma uygulaması” adı verilen uygulamanın kısaltılmış ismidir. Birçok sağlık ve estetik alanda kullanılan yöntem, platelet yönünden zenginleştirilmiş plazma uygulaması, bir kişiden alınan küçük miktardaki kandın özel bir tüpe konularak santrfüj işlemine tabi tutulduktan sonra bileşenlerine ayrıştırılması ve elde edilen az miktardaki “platelet yönünden zenginleştirilmiş plazma”nın (PRP), yine aynı kişiye enjeksiyon yoluyla geri verilmesini temel alır.

Medikal bir işlem olan PRP, sadece doktorlar tarafından yapılmalıdır. Trombositi bol olan plazma sıvısı mezoterapi yöntemiyle ya da maske haline getirilerek ihtiyaç duyulan bölgeye uygulanıyor. Bu da dokulardaki hasarın giderilmesini ve yaşlanma etkilerinin azaltılmasını sağlıyor.
Plazmanın içerisinde olan trombin dokuda dolgu maddesi olarak kullanılıyor.Yani kendi kanınızdan dolgu maddesi yapılıyor ve yüzdeki temel kıvrımlara ve ince çizgilere uygulanıyor.

PRP’nin faydaları nelerdir ?
Cilt daha canlı ve sağlıklı bir görünüme kavuşur.Ciltteki güneş ve yaşlılık lekeleri ortadan kalkar (Mezoterapi takviyesiyle birlikte uygulanmalıdır), göz altındaki torbalanmalar ve morluklar da düzelme olur.

PRP’nin herhangi bir yan etkisi var mı ?
Hayır, çünkü sizden alınan kan, size uygulandığı için her hangi bir yan etkisi yoktur.

 

Mezoterapisi Nedir?

Mezoterapi de ilaçlar karıştırılarak cildin içine ve altına direk olarak verilir. Böylece cilt etkili maddelerden kısa sürede faydalanabilir. Ayrıca ilaçlar çok az miktarda verildiği için kullanılan maddelerin yan etki olasılığı azalır. Yüz mezoterapisi, cildi yenileyen, cilt kırışıklığı ve cilt sarkmalarına etkili olan doğal ve faydalı bir yöntemdir.

Mezoterapinin Yaptırmanın Nedenleri;

Donuk ve parlaklığını yitirmiş cilde sahip olanlar
Ciltte elastikiyet kaybı ve sarkma tedavisi
Cildin yaşlanmasını engellemek
Yüzün yorgun görünümünü gidermek
Sigara içenlerde cilt hasarını engellemek ve tedavi etmek
Yaz öncesi güneş ışınlarının zararlarına karşı önlem almak
Güneşten zarar görmüş ciltleri düzeltmek
Diğer leke tedavileriyle birlikte lekeleri hafifletmek veya gidermek
Diğer yöntemlerle birlikte sivilce izi, diğer yara ve yanık iz tedavisi
Diğer yöntemlerle birlikte cilt çatlak tedavisi

Yüz mezoterapisi nasıl uygulanır?

Yüz mezoterapisin de  uygulama öncesi cilt temizlenir ve dezenfekte edilir. İşlemden yarım saat önce anestezik krem sürülebilir. Yüz mezoterapisin de, hazırlanan karışım ince iğnelerle cilt içine veya üstüne verilir.

Mezoterapinin yan etkileri nelerdir?

Enjeksiyon bölgesinde geçici ezik ve çürükler olabilir. Kullanılan maddeler sistemik dolaşıma karışmaz. Bu nedenle bu problemler geçicidir.

prpaaaprpEkran Alıntısı (2)

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın