Samsun doğumlu olan Diş Hekimi Dt. Leyla Yüksel Sofuoğlu, Ankara Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesinde öğrenimini tamamlayarak Diş Hekimi Ünvanı ile 2000 yılında mezun omuştur.

Diş Hekimliği Fakültesi eğitiminden sonra serbest Diş Hekimi olarak çalışan Dt. Leyla Yüksel Sofuoğlu, 2010 yılından sonra Ankara Çukurambar semtinde bulunan Özel Diş Tedavi ve Sağlığı ile ilgili diş muayenehaneside diş hekimi olarak hizmet vermektedir.

Diş Hekimi Dt. Leyla Yüksel Sofuoğlu, Ankara Diş Hekimleri Odası üyelerinden olup, kişilerin diş sağlığı ve tedavilerinin doğru şekilde yapılması için bilinçledirme eğitimleri vermiştir.

Yurtiçi ve yurtdışı eğitim ve seminer programlarına katılarak; Endodontik Tedeviler, Porselen ve Kompozit Laminalar, Sabit ve hareketli Protezler, Diş Hekimliğinde İleri Implant Cerrahisi konularıyla özel ilgilenmektedir.

İngilizce ve Almanca bilmekte olup Ankara Çukurambar semtinde Ağız ve Diş Sağlığı konusunda hekimliğine devam etmektedir.

Misyon;

Mesleki çalışmalarımızda; etik ilkeler göz ardı edilmeden, bilimsel ve teknolojik yenilikleri yakından takip ederek, uluslararası standartlarda toplumumuzun ağız ve diş sağlığı sorunlarına çözüm üretmekteyiz.

Vizyon;

Etik ilkeler doğrultusunda, hasta haklarına saygılı, teknolojiyi çalışma alanında kullanan, toplumun çoğunluğunu kaliteli sağlık hizmeti ile tanıştırmada ve sağlık turizminde öncü olma özelliğimizi sürdürüyoruz.