Diş İpinin Kullanımı Nasıl Olmalı ?

1) Diş ipinden 45 cm uzunluğunda ayırın ve orta parmağınıza büyük bir bölümünü dolayın.Öbür orta parmağınıza da kullanmış olduğunuz diş ipini dolayacaksınız.
2)Diş ipini kullanırken 2,5 cm boşluk bırakarak ipi gergin tutun ve hafif ,yumuşak hareketlerle dişlerinizin arasına yerleştirin.
3)Kullandığınız ipinizi diş eti hizasına getirince dişe doğru yaslayın ve C şekli vererek diş ile diş eti arasında kalan boşluğa yerleştirin.
4) Diş İpini diş ile temas halinde tutarak dişlerimizin yan tarafı devamında yukarı ve aşağı doğru kaydırın. Devamında yan tarafındaki diğer dişe yaslayın ve bu işlemi tekrar edin. Bu şekilde temizleme bakterileri uzaklaştıracak ve plakları parçalayacaktır.
Dişlerimiz için doğru teknik ile doğru fırça ve macun ile uygulanan en az 2-3 dakika devam edicek bir fırçalamada bile dişlerimizin aralarındaki yüzeyler tam olarak temizlenemez .Çoğu diş çürüklerimizin başlangıç yeri de bu ulaşılması zor, kapalı bölgelerdedir. Mutlaka düzenli bir fırçalamadan sonra sağlıklı bir temizleme için diş ipininde (en az günde bir kere ) kullanılması gereklidir.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın