Dişlerde Fluoridin Önemi

Diğer tıp bilimlerinde ve diş hekimliğinde günümüzde koruyucu hekimlik önem kazanmaya başlamıştır. Dişlerimiz için koruyucu hekimlik denilince diş hekimliğinde akla dişlerimizin çürümesini önlemek gelir. Diş çürümesine karşı dişlerimizin dirençli olabilmesi için kullanacağımız madde FLUORİD dir.
Fluorid yapısı ile dişlerin çürümesini önleyebilen,diş yapısını güçlendiren bir elementtir.Diş macunlarımızın içerisinde fluorid olduğu gibi bazı tüketim maddelerinde de bulunmaktadır.Ama çocuklarımız pek çok zaman diş fırçalamayı ihmal etmelerinden dolayı dişlerinin diş çürümelerine karşı dirençli hale gelebilmesi için gerekli fluoridi alamamış oluyorlar.Kliniğimizde bu durumu azaltabilmek için profesyonel TOPİKAL FLUORİD uygulaması yapılmaktadır.
Bu profesyonel Topikal fluorid uygulaması dişlerimize sadece diş hekimleri tarafından uygulanması gerekli olan bir yöntemidir.Dişleri çürümeye meyilli olan çoçuklarımızda da özellikle uygulanabilen bir yöntemdir.Bu profesyonel yöntem sayesinde yeterli miktarda fluorid dişlerimizin üzerine depolanır ve dişlerimizin yapısını güçlendirerek diş çürümelerine karşı dirençli hale gelmesine yardımcı olur.Profesyonel olarak Topikal fluorid yönteminin uygulaması her altı(6) ayda bir yapılabilirse ancak etkili olabilir.Bunun için diş hekiminize çocuklarınızı her altı(6) ayda bir düzenli olarak götürmeye dikkat etmelisiniz….

 

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın